Який бетонний европаркан краще — вібролитий або вибивний ?

За визначення обидва види парканів є парканами із бетону, але відрізняються лише технологією виробництва. Перевага бетонних парканів над дерев’яними є бесзумнівною, хоча багато хто дотримується старих звичок та обирає дерев’яні паркани, хоча вони поступаються європарканам у якості, довговічності, зовнішньому вигляді та міцності. Вібролиті паркани не гниють та не ламаються. Крім того, ви можете обрати зовнішній вигляд та колір паркану так, щоб він ідеально підходив під архітектуру та стиль вашого будинку та присадибної ділянки.

Іншим явним достоїнством є те, що вібролитий паркан встановлюється один раз, а багато ще років потому вам не потрібно турбуватися про те, що щось може прогнити, поламатися або зіпсуватися. Якщо вам набридне колір європаркану, ви зможете просто і легко перефарбувати його в інший колір, та європаркан продовжуватиме радувати вас. А фарбувати такий паркан набагато легше ніж дерев’яний. Таким чином на 7-8 років ви забезпечені гарним та надійним парканом з мінімальними витратами.

Ми розглянемо дві технології виготовлення євро паркану – вібролиття та вибивний паркан (моментальна розпалубка)

Вібролиття це одна з найпопулярніших промислових технологій виробництва парканів з бетону. При виготовленні таким методом немає перепадів температур та вологи, вироби можна робити середньої товщини, але високої міцності.

Використовуються при цьому спеціальні форми, у яких відливають з бетона секції паркану, їх встановлюють на вібростол, який вмикають, та заповнюють форми розчином. Вібрація допомагає розчину розтікатися рівномірно, виганяє бульбашки повітря, якщо є зайвий розчин, його забирають, щоб виріб виходив ідеальним. На цій же стадії закладають залізну арматуру для міцності майбутнього паркану. Далі на спеціальному розпалуб очному столі виріб виймають та переносять для затвердіння в підготовлене місце. Процес не займає багато часу.

Важливим є дотримання температурного режиму при сушінні виробу — не вище +15 градусів за Цельсієм. Інакше можуть утворитися сколи та тріщини. Готовий до використання паркан вже через 5 діб, але ідеально було б залишати його на 28 днів для повного дозрівання бетону.

Виготовлення бетонного европаркану способом моментальної розпалубки має схожий принцип, але виріб, який ви отримуєте, кардинально відрізняється якістю.

Вибивний спосіб дозволяє вам заощадити на дорогому обладнанні, та виготовити  бетонний паркан своїми руками без зайвих витрат. Єдине що вам потрібно — це велика кількість піддонів напоготові, у які заливається готова суміш. Далі спосіб виготовлення схожий, та може здаватися ідентичним, але це не так.

У результаті виріб виходить не таким гладеньким, і з можливими нерівностями.

На закінчення можна сказати, що перший спосіб — вібролиття найбільш ефективний, і дає на виході паркан, яким можна пишатися.