Теплий дім

Кожний будинок повинен бути теплим, а якщо це не так, то значить назвати таке приміщення комфортабельним житлом не можна, нехай навіть зовні будівля вражає красою і достатком.

Якщо в південних країнах або областях нашої країни утеплення житлового будинку не сама затребувана процедура, то ближче до північно-західних районах теплоізоляція приміщення — життєво важливий захід.

У кожному разі утеплення житлового будинку для більшості власників першорядне завдання і ми повинні розглянути основні методи теплоізоляції приміщення.

Зробити житловий будинок теплим можна самими різними способами і деякі з них беруть свій початок з незапам’ятних часів. Так, наприклад, щоб підвищити теплопровідність будівлі необхідно збільшити товщину стін. При такому методі, щоб домогтися теплоізоляції цегляного будинку на рівні бревенчатого, потрібно збільшити стіни до товщини середньовічної фортеці. Звичайно, такий спосіб утеплення будинку не підходить, зважаючи на велику затратність при будівництві.

Найбільш раціональне утеплення житлового будинку — це використання теплоізоляційних матеріалів. Які це матеріали і чим вони краще товстих стін?

Для прикладу візьмемо скловолокно товщиною в 10 сантиметрів і порівняємо його теплоізолюючі властивості із залізобетоном. Виявляється, 10 сантиметрів скловати замінюють 400 сантиметрів залізобетону або 160 см цегляної кладки.

Серед теплоізоляційних компонентів широке застосування отримали наступні матеріали:

Пінопласт — застосовується для утеплення зовнішніх та внутрішніх стін будинку.
Мінвата — плити і мати цього утеплювача чудово справляються з вогкістю і холодом. Використовуються для утеплення стін, покрівлі.
Скловолокно — цей матеріал має гарну теплопровідність і невеликою вагою.
Екструдований пінополістирол — застосовується для утеплення стін, дахів. Не боїться морозу і вологи.

Утеплення житлового будинку можна проводити з різною боку стін. Найбільш кращим способом вважається зовнішня теплоізоляція будівлі. Однак бувають випадки, коли може знадобитися тільки внутрішнє утеплення. Це пов’язано зі збереженням художнього вигляду будівлі.

Широке застосування в даний час отримали суміщені утеплювальні матеріали, такі як «теплі панелі» від компанії Бетон Бренд. Зовнішня сторона панелі — це армований бетон з декоративною текстурою (камінь, цегла, галька), а внутрішня частина панелі — утеплювач (пінопласт). Монтуються панелі на спеціальну клейову суміш.

Теплий дім і куди йде тепло?
Втрати тепла в невтепленому будинку

На малюнку в процентному співвідношенні показано звідки йде тепло з нашого будинку.

Тепло втрати нашого будинку:

Підвал — 10%
Вікна — 30%
Стіни — 30%
Покрівля — 20%
Димар — 10%

Виходячи з малюнка, основна увага при будівництві будинку, слід звернути на стіни (з якого матеріалу вони побудовані і чи достатньо ширини стіни), дах (чи правильно використовувався утеплювач і т.п.), вікна (енергозберігаючі вікна чи ні).


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/vital218/public_html/wp-includes/functions.php on line 4350

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/vital218/public_html/wp-includes/functions.php on line 4350